Açıklama

Label Eterna Elektronik kontrol ünitesi ve kapı hareketleri software yazılım sistemi ile desteklenerek çalışmaktadır. Mekanizma gürültüsüz ve sarsıntısız çalışacak şekilde tasarlanarak imal edilmiştir. İlk kurulum aşamasında verilen parametreler doğrultusunda sistem encoder ile hafızaya almakta ve değiştirilen parametreleri de hafızasına ekleyerek optimum çalışmayı sağlamaktadır. (Açılma, kapanma, yavaşlama, limit switch, vs. ayarları gibi)

DIGITAL KAPI KONUM SEÇME SELLEKTÖRÜ

Kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği şekilde, digital olarak tasarlanmış kapı control sistemini seçebileceği, başkaları tarafından kullanılmayı engellemek için şifre ile kilitlenebilen, KAPI ARIZALARINI ışık ve sembul led’leri ile bildiren yapıda tasarlanmış bir elektronik kontrol cihazıdır. Ayrıca kapının açılma ve kapanma hızlarını, duraklama mesafelerini, tüm potansiyometre ayarlarını, switch ayarlarını mekanizma kapağını açmadan yapma sistemine sahip HIGH-TECH bir teknolojiye sahiptir.

KULLANICI AŞAĞIDA BELİRTİLEN ÖZELLİKLERİ ÇOK RAHAT SEÇEBİLİR

1.İç ve dış radarın aktif hale getirilmesi (kapıda çift taraflı trafik akışı)

2.İç veya dış radarın iptal edilmesi (kapıda tek taraflı trafik akışı)

3.Radarların tamamen iptal edilmesi (kapıda trafik akışına izin olmaması)

4.Kapının tamamen açık bırakılabilmesi

5.Kapının gece kilitlenebilmesi

6.Eczane konumuna alabilme (Kapının 10cm açılabilmesi konumu)

7.Kış konumu (kapının yarım açılabilme özelliği)

ELEKTRİK KESİNTİLERİNDE YARI OTOMATİK SİSTEM

Elektrik kesintilerinde, müşterinin isteği doğrultusunda 2 türlü seçenek mevcuttur

a-)istenirse elektrik kesildiğinde kapı açılmaz

b-)istenirse elektrik kesildiğinde kapı açılır ve açık kalır

Ayrıca elektrik kesildiğinde kapı elle manuel olarak çok rahat açılıp kapatılabilmektedir.

AKILLI ALGILAMA TEKNOLOJİSİ

Geçiş koridorlarına çok yakın noktalardaki otomatik kapıların önlerinden geçiş yapan kişilere kapının açılmadığı konumdur. Bu pozisyonda kapı çok az açılarak tekrar kapanır. Direk radara doğru bir hareket olduğunda ise kapı tamamen açılır.

AKILLI BEKLEME ÖZELLİĞİ

Kapıda yoğun insan trafiği var ise, kapı açılıp kapanma sürecine girdiğinde kapanmadan her sinyal alışında kapanma sürecini otomatik olarak arttırır ve her sinyalde daha fazla bekler. Bu durum trafik normale dönüp kapı tamamen kapandığında ortadan kalkar ve kapı normal ayarlarına geri döner.

PANİK ALARM BAĞLANTISI

Mekanizmamız panik alarm (yangın, vs.) sistemine bağlanabilir uygunluktadır. Panik alarm bağlantısı yapıldığı takdirde, alarm verilir verilmez kapı açılır ve açık kalır. Ayrıca dijital sellektör butonu üzerinden kapının tamamen açık kalması fonksiyonu da devreye sokulabilir.

PANİK ÇIKIŞ / BREAK OUT SİSTEMİ (OPSİYONDUR)

LABEL Break – Out (panik çıkış) sisteminde, normal yana kayar olarak çalışan otomatik kapı panik durumlarında kapı kanatlarına vurulması ile birlikte (Sabit ve hareketli kanatlara) kanatlar 90° dışarıya doğru açılarak acil çıkış için tam bir boş alan bırakır. Dolayısı ile insan tahliyesinde büyük kolaylık sağlar

Özellikler

MEKANİZMA TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

GÜÇ AKTARIMI 90 Waat (Alman Motor – DUNKER MOTOREN)
MAX. KAPI AĞIRLIĞI 100 kg / 1 Kanat – 75 Kg / 2 kanat
AÇILMA HIZI Ayarlanabilir hız olup, 0.70 mt / sn. Her kanat için
KAPANMA HIZI Ayarlanabilir hız olup, 0.50 mt / sn. Her kanat için
YAVAŞLAMA HIZI Max. hız’dan 0 hıza kadar ayarlanabilir
ÇALIŞMA ENERJİSİ 220 Volt
LİMİT SWİTCH Enkoder kontrollü
GÜVENLİK SİSTEMLERİ Enkoder kontrollü
KARŞI KUVVET TEPKİSİ Enkoder kontrollü olarak geri döner
ÇALIŞMA TİPİ %100 - Sürekli çalışma
TEKERLEKLER 3 Teker sistemi, özel dizayn edilmiş aşınmaz malzemeden (2 alt 60mm çapında + 1 üst 35mm çapında)
TAŞIYICI MEKANİZMA Extrüd alüminyum, dengeli tekerlek yatağı

SESSİZ ÇALIŞMA ÖZELLİĞİ (SES KESME YASTIK SİSTEMİ)

Mekanizma sistemimizin yüksekliği 8 cm olup, kanatların asıldığı mekanizma rayı üzerinde ki boşluğa polietilen malzemeden imal edilmiş özel bir yatak sistemi oluşturulmuş ve bunun üzerine tekerlek formuna uygun tek parça aluminium ray geçirilmiştir. Mevcut yatak üzerinde çalışan ray sistemi kapının çok sessiz çalışmasını sağlayıp, uzun yıllar sonunda rayda oluşabilecek aşınmalar sonucu  ( diğer otomatik kapılarda olduğu gibi ) komple mekanizmanın değiştirilmesi yerine, sadece ray parçasının değiştirilebilmesine olanak sağlar. Bu sistem yüksek servis bedeli riskini minimuma düşürmektedir.