0(216) 660 07 07
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yangın Kapısı

848 kez görüntülendi
Yangın Kapısı

Yangın anında yangın çıkan ortamla ilişkiyi kesebilecek niteliklerde üretilmiş Sarmal Yangın Kapıları ile doğal afet esnasında can ve mal kaybını en aza indirmek mümkündür. Her türlü kamusal veya özel mülkiyetlerde İç İşleri Bakanlığı’nın, Sivil Savunma Kanunları gereğince Yangın Çıkış Kapıları ve yangın esnasında kullanılabilecek metaryeller bulunması kanunlaşarak zorunlu hale getirilmiştir. Siber A.Ş., bu yükümlülükler gereğince; UNI9723, CSI / CERT Sertifikası, CE Sertifikası uygun olarak üretiği Yangın Kapı Sistemleri ile 1997’den bugüne sektörde hizmet vermektedir.

Yangına müdahele konusunda en büyük yardımcı olan Yangın Çıkış Kapılar pek çok özel durum düşünülerek geliştirilmektedir. Yangının çıktığı ortamla ilişkiyi keserken, en az can kaybıyla yangın alanından uzaklaşmanızı sağlamaktadır. Yangın alanında içe ve dışa açılım seçenekleri bulunurken, dışardan kapalı olsa bile içeriden açılabilen Yangın Kapı Sistemleri, opsiyonel olarak acil durumlarda kullanılabileceğniz panik kolları ile kolaylık sağlamaktadır. Kapıların açık kalması riskine karşı yaylı güvenlik sistemler ile kapılarda kapanma güvenliği sağlanabilmektedir. Isıya dayanıklı malzemelerden üretilen Yangın Kapıları, 30-60 ve 120 dakikaya kadar ısıya dayanıklılık gösteren çeşitli opsiyonlarda hizmetinize sunumaktadır. Sıcaklık sayesinde genleşen yangın kapıları özel geliştirilen contalar sayesinde dumanı asla sızdırmayacak şekilde gelliştirilmiştir. İstenildiği takdirde duman sızdırmazlığı için kapı altı Giotinlerle de esktra güvenlik sağlanabilmektedir. Tek veya çift kanatlı olabilen Yangın Kapıları; kullanıldığı alanda olan nüfus yoğunluğuna göre belirlenmelidir. Geniş geçiş alanın ihtiyaç olduğu iş merkezleri, hastane, alışveriş merkezi gibi alanlarda Çift Kanatlı Yangın Kapısı kullanılmalıdır. Bulunan yapının fiziksel ve beşeri özellikleri göz önünde bulundurularak binaya en uygun kasa tipleri kullanılırken, isteğe göre çeşitli renk seçenekleriyle estetik açıdan da zevklerinize uygun olarak uygulanabilmektedir.

Yeni yasalar gereği her yapıda bulunması gereken Yangın Kapı Sistemleri; özel mülkiyet veya kamusal kuruluşlarda yapının hacmi ve özellikleri göz önünde bulundurularak ve belirli kriterler zorunlu kılınarak Yangın Kapıları kullanılmaktadır. Konutlarda, hastanelerde, iş ve alışveriş merkezlerinde, özel iş yerlerinde, okullarda, gösteri merkezlerinde, sinema veya tiyatrolarda, kooparitiflerde ve buna benzer bir çok kuruluşta kullanım alanı zorunludur. Yangın Kapı Sistemleri imalatı ile Siber A.Ş. bir çok yaşam alanında güven dolu zamanlar geçirmenizi sağlamaktadır. Bir çok olası ihtimal göz önünde bulundurularak istekleriniz doğrultusunda, Siber A.Ş. mühendislerince özel olarak tasarlanan Yangın Çıkış Kapıları ile sizde kendiniz ve çevrenizin güvenliği için üretilmektedir.