Siber Yapı'nın Çorlu İHA-SİHA Hangar Kapısı Projesi

Siber Yapı'nın Çorlu İHA-SİHA Hangar Kapısı Projesi

Çorlu İHA-SİHA Hangar Kapısı Projesi

Türkiye'de savunma ve havacılık denildiğinde akıllara gelen Baykar Savunma, 1984 yılından itibaren birçok başarıya imza atarak faaliyetlerini sürdürüyor. Yerli üretime ağırlık vererek otomotiv alanındaki mühendislik başarısını havacılığa taşımayı başardı. İnsansız hava aracı üretiminde önemli bir noktaya gelen Baykar, Türkiye'nin ilk yerli İHA-SİHA savunma teknolojisini sundu.

Baykar Savunma'nın İHA-SİHA'lar için Çorlu Hava Meydan Komutanlığı eğitim alanında test ve eğitim için İHA-SİHA'ların hangar kapıları Siber tarafından üretilmiş ve montajı tamamlanmıştır. 

İHA-SİHA'lar İçin Hangar Kapısı

Savunma teknolojilerinde kullandığı en iyi donanım, yazılım ve üretim ile sürekli kendisini geliştiren Baykar Savunma'nın, Çorlu'da Hava Meydan Komutanlığı eğitim alanında yer alan İHA-SİHA'lar için Siber tarafından 24mt uzunluğu 6mt genişliği ile en büyük hangar kapılarından birini ürettik ve montajını başarı ile tamamladık.

Baykar Van–2 Projesi Hangar Kapılarını Yapıyor

Ar-Ge çalışmaları ve yeni projelerde gerçekleştirdiği başarılar ile adından sıkça söz ettiren Baykar Savunma için, Van–2 projesinde yer alacak olan hangar kapıların üretim ve montajı Siber tarafından gerçekleştiriyor.

Baykar Gelecek Projeleri

Baykar tarafından üzerinde çalışılan projeler arasında; Savaşan İHA, Merkezi Komuta Kontrol, Yapay Zekâ ve Uçan Araba projeleri yer alıyor. Keşif, gözetleme ve taarruz adına kullanılması beklenen insansız savaş uçakları, insanlı hava araçlarından daha etkili olacağa benziyor. TB2 insansız hava aracının silahlı olarak imha yeteneğine sahip olması adına yapılan çalışmalar devam ediyor. Akıncı Taarruz İHA ise en yeni Baykar projeleri arasında olup geliştiriliyor. Türkiye'de insansız savaş uçakları Ar-Ge çalışmaları da Baykar tarafından yürütülüyor.

Baykar AR-GE Kabiliyetleri

Baykar, üretim teknolojisinde sürekli geliştirdiği sistemlerini Ar-Ge çalışmaları ile sürdürüyor. Mekanik sistem tasarım ve geliştirme konusunda oldukça başarılıdır. CAD tabanlı olan hava araçlarının ve yapısal parça tasarımlarını yaparak optimize ediyor. Hava araçlarının yapısal analizini, itki sistem entegrasyonu, yakıt, itki ve kalkış sistemlerine yönelik tasarımı gerçekleştiriyor.

Bunun yanı sıra yazılım geliştirme, yer destek sistemi, test ekipmanı tasarım ve geliştirme uygulamalarını üstleniyor. Faydalı yüklerin; mekanik, yazılım ve elektronik entegrasyonunu gerçekleştirerek analizini yapıyor. Ar-Ge faaliyetleri arasında prototip üretim, tasarım ve test faaliyetleri yer alıyor. Tüm İHA sistemi için alt sistem, bileşen üretimi birlikte üretiliyor. Entegrasyon, doğrulama testleri ve kontrolleri yapılan uygulamalar hizmete sunuluyor.